Wtedy zaczynasz rozumieć, że nic nie dzieje się dwa razy. Już nigdy nie poczujesz się tak samo, nigdy nie wzniesiesz się...trzy metry nad niebo. - Tres metros sobre el cielo
Blog > Komentarze do wpisu

"Drugi przekręt Natalii" - Olga Rudnicka

 

Olga Rudnicka już raz gościła na naszym blogu, jej "Drugi przekręt Natalii" jest kontynuacją świetnej historii sióstr Sucharskich w "Natalii 5" ( http://beztroskachwila.blox.pl/2014/09/Natalii-5-Olga-Rudnicka.html ) .

Książka opowiada o kolejnych, komicznych sytuacjach w życiu pokręconych sióstr i ich partnerów.

Początkowo, czułam się bardzo zagmatwana w tym wszystkim, ponieważ nie pamiętałam, która siostra jest która, lecz po przeczytaniu kilku stron odnalazłam się z powrotem w ogromnym, tętniącym życiem domu pod Poznaniem.

Natalie opiekują się starszym panem - Januszem Zawadą, który był wspólnikiem i dobrym przyjacielem ich nieżyjącego już ojca. Szybki i nieprzewidywalny zwrot akcji charakterystyczny dla dzieł Rudnickiej powoduje, że mężczyzna znika. Policjanci znajdują zwłoki - jego zwłoki, co potwierdzają badania, lecz siostry nie są do końca przekonane o słuszności tego stwierdzenia. Na własną rękę starają się rozwikłać pewne zagadki, którymi zostały obarczone przez niespodziewane zniknięcie biznesmena. Sucharskie, swoim postępowaniem oczywiście wplątują się w kłopoty, lecz mniejszymi i większymi kłamstwami oraz drobną pomocą zawsze udaje im się wychodzić na prostą.

Autorka moim zdaniem jest fenomenalna, to, co tworzy jest "wyśmienitym kryminałem i pierwszorzędną komedią w jednym". Dawno podczas lektury nie śmiałam się w głos, teraz to nadrobiłam.

Powtórnie gorąco polecam książkę "Natalii 5" oraz jej kontynuacje "Drugi przekręt Natalii" !

Jagoda


Zdjęcie z www.google.pl

Cytat : www.ksiegarnia.proszynski.pl/product,64969

wtorek, 04 listopada 2014, kc19996

Polecane wpisy